معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان تحقق اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی را مستلزم وحدت، انسجام و تلاش روزافزون در این مسیر دانست و به احزاب تأکید کرد که نقشه های دشمنان ایران و انقلاب برای تضعیف روحیه ملی و ناکارآمد نشان دادن کارگزاران مردم را به درستی و شایستگی، تبیین کنند.

 محمود قاسم نژاد در نشست با هیات رییسه و جمعی از دبیران احزاب سیاسی استان در محل خانه احزاب گیلان، بر ضرورت ارائه گزارش عملکرد احزاب ، نشست‌ها و جلسات مشترک با نمایندگان تاکید و اظهار کرد: برغم وجود برخی تنگناهای مالی، با مساعدت و حمایت های بی دریغ استاندار؛ خانه احزاب استان به عنوان محل و مکانی برای تشکیل جلسات مشترک احزاب، برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه کارکردها و دستاوردها راه اندازی شد.

وی ادامه داد: لازم است از این مکان به نحو مطلوبی بهره برداری و گام‌های بلندتری برای توسعه سیاسی استان برداشته شود.

قاسم نژاد به پیگیری استانداری برای تامین مکان خانه احزاب استان و برطرف کردن کمبودها و کاستی های تجهیزات و لوازم اداری آن اشاره و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک ، مرحله دوم بازدید و جلسه مشترک با خانه احزاب با حضور تعدادی دیگر از فرمانداران محقق شود.

معاون استاندار گیلان با توضیح شرایط عمومی کشور ، ارائه آمارهای مربوط به رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی در اواخر دولت یازدهم، اضافه کرد: افزایش فشارها و تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا به واسطه خروج از برجام و همراهی برخی دولت های اروپایی با آن، کاهش درآمدهای حاصل از صادرات نفت و کاهش درآمدهای حاصل از مالیات و شیوع کرونا در جهان و کشور ، از عمده‌ترین دلایل مربوط به بروز مشکلات اقتصادی است.

وی یادآور شد: تحقق اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی و حفظ استقلال و آزادی مستلزم وحدت، انسجام، تلاش و مجاهدت روزافزون در این مسیر است و نباید از هیچ تلاش و کوششی فروگذار کنیم.

قاسم نژاد به تشدید جنگ رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید، فعالیت شبانه روزی آنان در تهیه خبر و ارائه گزارش و تحلیل های مغرضانه برای تضعیف روحیه ملی و ناکارآمد نشان دادن کارگزاران نظام اسلامی اشاره و بر ضرورت شناخت شگردها و روش‌های جنگ رسانه ای دشمنان تاکید کرد.

وی تبیین و تشریح موارد یادشده در دوره‌های آموزش سیاسی برای اعضای احزاب و انعکاس رسانه‌ای آنها در قالب مقاله و سخنرانی در همایش ها و جلسات مختلف را اقدامی موثر خواند.

 قاسم‌نژاد حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در خانه احزاب با هدف پاسخگویی به سوالات و ابهامات تخصصی را گامی در جهت هرچه شفاف تر شدن فضای عمومی و افزایش سطح آگاهی‌ها و همچنین ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات احزاب و فعالان سیاسی عنوان کرد.

معاون استاندار گیلان در خاتمه سخنانش بهره‌گیری از نقطه نظرات و پیشنهادات فعالان سیاسی در مدیریت بهتر امور در جهت خدمت رسانی شایسته به مردم را اثرگذار دانست.

 در این جلسه رییس، اعضای خانه احزاب استان و همچنین دبیران احزاب سیاسی حاضر در جلسه، نظرات، دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.