عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به روز ملی شوراها گفت: در فصل سوم قانون اساسی، قانون‌گذار جایگاه ویژه‌ای برای نمایندگان و منتخبین مردم قائل شده است؛ چرا که برگزاری انتخابات و حق انتخاب مردم از ارکان جمهوریت نظام اسلامی است.

 دکتر احمد رمضان‌پور نرگسی، نماینده مردم رشت در ادوار پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی و عضو فعلی شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به تعدادی از اصول قانون اساسی، تاکید مکرر بر جایگاه انتخابات، خصوصا انتخابات شهر و روستا را نشانگر اهمیت ذاتی شوراها دانست و گفت: شوراهای اسلامی به علت ارتباط نزدیک خود با آحاد جامعه و داشتن درکی ملموس از مشکلات موجود، یکی از ارکان موثر تصمیم‌گیری در کشور هستند و به نوعی این نهاد فضای لازم جهت تعامل دولت و ملت را ایجاد کرده و حلقه اتصال حاکمیت با جامعه به شمار می‌آید. لذا منتخبین مردم در پارلمان‌های محلی باید با درکی صحیح از جایگاه خود، در راستای توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی، محیط زیستی و امور سیاسی گام بردارند.

وی در ادامه با تبریک روز کارگر به همه کارگران، افزود: با توجه به جایگاه و تاثیر کارگران در سیاست‌های راهبردی نظام که در سالهای اخیر بارها از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است، رسیدگی به وضعیت معیشتی کارگران، ایجاد امنیت شغلی با حمایت از تولید و ارایه خدمات رفاهی و درمانی همچون بیمه‌های درمانی به این قشر، لازمه و زیرساخت پیگیری اهداف نظام در حوزه‌های اقتصادی، خصوصا اقتصاد مقاومتی است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی، استقلال اقتصادی و رونق تولید، مستلزم برنامه‌محوری در زمینه تولید و در راس آن وضعیت کارگری و کارفرمایی است؛ لیکن متاسفانه در سالهای اخیر شاهد این موضوع هستیم که عدم اجرای صحیح اصل ۴۴ و قوانین خصوصی‌سازی باعث ایجاد لطماتی سخت بر پیکره تولید کشور شده و به اتفاقاتی ناگوار همچون تعطیلی کارخانجات و برخی از صنایع انجامیده است.

رمضانپور اظهار داشت: در شرایط اقتصادی موجود که بی‌کاری و نبود اشتغال به عنوان معضلی بزرگ که دربرگیری روزافزون آن در قالب یک بحران جدی، باعث نگرانی مسئولین دلسوز نظام شده است، حمایت و حفظ صنایع و ارتقای تولیدات داخلی جزو موضوعات حساس روز تلقی می‌شود.

وی با اشاره به کارخانه‌هایی همچون الکتریک، صنایع پوشش و نخ‌تاز که در روزگار نه چندان دور باعث رونق اقتصاد و اشتغال در استان گیلان بودند ولی امروز جز چند ساختمان متروکه اثری از آنها وجود ندارد، خواستار توجه و پیگیری جدی همه مسئولین در این خصوص شد.

مؤسس و عضو شورای مرکزی کانون فرهنگیان گیلان، با اشاره به فرارسیدن روز معلم، این قشر فرهیخته و صبور را متولی اصلی فرهنگ عمومی جامعه دانست و از زحمات همه معلمین تقدیر و تشکر کرد.
وی با بیان این که جایگاه معلم به عنوان اصلی‌ترین مولفه پیشرفت جامعه می‌بایست مورد تجدیدنظر قرار بکیرد، افزود: ارتقای سطح معیشت معلمین باید به محوری‌ترین موضوع در وزارت آموزش و پرورش تبدیل شود تا بتوان با این دیدگاه و پیگیری مطالبات به‌حق این عزیزان، جامعه‌ای متخصص و فرهنگ‌محور داشت.