استاندار گیلان بر ضرورت اطلاع‌رسانی به موقع درخصوص نحوه کاهش میزان مصرف برق تأکید کرد و گفت: در صورتی که به ناچار مجبور به قطع برق برخی واحدها شویم، باید به صورت صحیح اطلاع‌رسانی شود تا مشترکان متناسب با آن برنامه‌ریزی کنند.

 دکتر مصطفی سالاری در دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان با اشاره به اینکه متناسب با رشد جمعیت و میزان مصرف برق در سطح ملی و استانی ظرفیت‌سازی مناسب صورت نگرفته ، اظهار داشت: باید تلاش کنیم در مدیریت و تأمین برق واحدهای صنعتی، مسکونی و بخش‌های اداری تدابیر اتخاذ شود تا به آسایش مردم آسیبی وارد نشود.
وی با بیان اینکه بخشی از مصرف برق شامل مؤسسات عمومی، دستگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و حاکمیتی است، ادامه داد: در جهت قطع برق درصورت ضرورت باید با همکاری شرکت توزیع ضوابط مشخصی برای بازه‌های زمانی تعیین و اطلاع‌رسانی شود.
نماینده عالی دولت در گیلان به پیشنهاد مدیرعامل برق منطقه‌ای مبنی بر تغییر ساعت کار اداره ها در فصل گرما اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع تغییر ساعت کار ادارات را به موقع و متناسب با فضایی که شکل می‌گیرد، مصوب و ابلاغ می کنیم.
وی تدوین ضوابط مدیریت مصرف را یکی از مباحث جدی در انضباط اقتصادی و مالی استان دانست و اظهار داشت: بخش عمده اصلاح الگو و مدیریت مصرف براساس اولویت، متوجه حوزه برق، آب، گاز و دیگر انرژی‌هاست که باید با برنامه به صورت کوتاه مدت تلاش بر کاهش آن داشته باشیم.
استاندار گیلان بر ضرورت اطلاع به شرکت‌ها و واحدهای تولیدی به منظور جلوگیری از آسیب به زیرساخت‌ها و دستگاه‌های صنعتی تأکید و تصریح کرد: باید بر مبنای یک تقویم مشخص‌ با واحدهای تولیدی رفتار کنیم تا در صورت آسیب، نحوه پاسخگویی به آنان مشخص باشد.
وی خواستار شناسایی اعتبارات و منابع موجود در سطح وزارت نیرو و شرکت توانیر برای جذب درخصوص اجرای پروژه‌های استان شد و افزود: در این خصوص با جدیت پیگیری و مکاتبه خواهم کرد.
در این دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان از میزان مصرف برق توسط بخش‌های عمومی، واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز منازل مسکونی در سطح استان گزارشی ارائه و در راستای مدیریت مصرف برق پیشنهاداتی نیز مطرح کرد.
درحال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار مشترک برق در استان وجود دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا