به گفته استاندار گیلان، برخی از راهکارهای گیلان که در زمینه استفاده چند منظور از منابع آبی طراحی و ارایه شده بود، در سطح ملی مورد استقبال دستگاه های ذی‌ربط قرار گرفت و در آستانه ابلاغ در سطح ملی است.

 ششمین مجمع مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان و ستاد امنیت سرمایه گذاری عصر امروز به ریاست دکتر مصطفی سالاری برگزار شد.
در این جلسه با پیشنهاد سندیکای کارخانجات چای کشور افزایش مبلغ ۳۵۰۰ ریالی به بهای برگ سبز چای بر اساس توافق چایکاران و کارخانجات به تصویب رسید که این مبلغ تماما توسط کارخانجات و بدون افزایش بار مالی برای دولت کارسازی خواهد شد.
همچنین شیوه نامه ساماندهی و لایروبی حوزه آب حوضچه ها و کانال های کشتیرانی در حوزه وظایف اداره کل بنادر و دریانوردی و همچنین اداره کل شیلات مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.
استاندار گیلان با اشاره به نشست بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور که بر پایه پیشنهادات و ابتکارات استان گیلان صورت گرفته بود ،خاطرنشان کرد:برخی از راهکارهای گیلان که در زمینه استفاده چند منظور از منابع آبی طراحی و ارائه شده بود، در سطح ملی مورد استقبال دستگاه های ذیربط قرار گرفت و در آستانه ابلاغ در سطح ملی است.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت برخی شیوه‌نامه‌ها در راستای حل مشکلات این استان گفت: مواردی مانند چگونگی بهره‌گیری از منابع آبی، استفاده از رودخانه‌ها و سدهای بزرگ جهت تولید اشتغال و رونق اقتصادی همواره دارای اهمیت زیادی بود که در جلسه مذکور مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به بهره‌گیری از اماکن تاریخی استان جهت درآمدزایی و تولید اشتغال تصریح کرد: در این راستا بسیاری از برنامه‌ها و طرح‌ها استفاده از اماکن تاریخی استان برای مرمت، درآمدزایی و تولید اشتغال دارای اهمیت است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان