مهندس آذر منصوری، قایم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی که عصر امروز برای شرکت و سخنرانی در همایش واکاوی آینده اصلاحات در ایران، به دعوت حزب اتحاد ملت منطقه گیلان به رشت سفر کرده، پس از رویدادهای تأسف‌بار امروز و محاصره محل سخنرانی‌اش توسط گروه‌های فشار، گزارشی از ماوقع را به رشته تحریر درآورده است.

امروز ۲۲ خرداد ۹۸ به دعوت جمعیت زنان مسلمان نو اندیش و‌ حزب اتحاد در رشت سخنرانی داشتم. من از امید و ضرورت گفت‌وگو،‌ اصلاح‌پذیری اصلاح‌طلبان و تلاش برای ترمیم دوقطبی به جای مانده از انتخابات ۸۸ سخن می‌گفتم و عده‌ای در بیرون سالن سعی داشتند مراسمی را که با مجوز شورای تأمین برگزار می‌شد، با شعار مرگ بر فتنه‌گر و یورش به سالن به هم بزنند. با یکی از جوانان برگزار کننده درگیر شده و‌ موبایل او را نیز برده‌اند. البته به عده‌ای از آنها نیز گفته بودند بروید در اعتراض به دولت شعار بدهید و‌ مانع سخنرانی شوید!!
چرا بعد از گذشت ده سال از وقایع ۸۸ و روشن شدن بسیاری از ابهامات و‌خسارت‌هایی که به کشور وارد شده و‌ در شرایطی که کشور به انسجام بیشتر برای مقابله با تهدیدها نیاز دارد، عده‌ای همچنان به اسم خودسری و با تکرار شعار فتنه، مردم را مقابل هم قرار می‌دهند؟ در جلسه هم گفتم کاش موقعیتی فراهم می‌شد که بتوانیم در یک فضای به دور از تنش با آنها که شعار مرگ بر من را سر می‌دهند نیز گفت‌وگو‌ کنیم.
افسوس که نان عده ای در دمیدن در تنور اختلافات است.
در هر حال ۲۰ دقیقه صحبت کردم و مراسم با همه فشارها و حضور به موقع مسئولین انتظامی و امنیتی برگزار شد و آنها هم پس از شعار دادن متفرق شدند و برگزارکنندگان نیز با هوشیاری مانع از خشونت و درگیری شدند.
اما سخن من با اتاق‌های فرمان این گروه‌های به ظاهر خودسر است؛
به راستی تا کی و با کدامین هدف قرار است به این رفتارها ادامه دهید؟
آیا به آثار و تبعات رفتار خود در بی اعتمادی، دامن زدن به تنش‌ها و تشدید اختلافات توجه دارید؟
باز هم می گویم چرا عده‌ای در این کشور استادِ از هیچ مسأله ساختن هستند؟
امروز بار دیگر و البته امیدوارتر از قبل بر من حجت تمام شد که هیچ راهی برای تحقق ایران برای همه ایرانیان و نیز تحقق حکمروایی خوب، جز اصرار بر اصلاحات دمکراتیک و اصلاح‌طلبی نیست.
اصلاحات مرد!
زنده باد اصلاحات!
آذر منصوری
۲۲خرداد ۱۳۹۸


انتشار و بازنشر یادداشت‌ها در پایگاه خبری رُوار به منزله تایید نظر نگارنده نیست؛ این اقدام به منظور اطلاع‌رسانی و با هدف آشنایی مخاطبان این رسانه با دیدگاه‌ها و نظرات مختلف انجام می‌شود.


 

  • نویسنده : آذر منصوری