مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران گفت: خبر جدایی شهرستان رامسر از مازندران و الحاق آن به گیلان صحت ندارد.

 رضا عنایتی، با غیر عقلانی و غیر منطقی خواندن این خبر در فضای مجازی آن را کذب محض اعلام کرد و گفت: با کدام منطق و عقلانیت شهرستان رامسر از مازندران جدا و به استان گیلان ملحق می‌شود.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران: عده‌ای از ورشکستگان سیاسی منطقه برای جلب توجه مردم در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اقدام به انتشار این شایعه کرده که با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

گفتنی است شهرستان‌ رامسر که پیشتر بخشی از شهرستان تنکابن (شهسوار) بود، در طول تاریخ بارها میان گیلان و مازندران دست به دست شد؛ آخرین تغییر تقسیمات کشوری در این منطقه، در سال ۱۳۶۴ اتفاق افتاد که رامسر از تنکابن جدا شد و عنوان غربی‌ترین شهرستان استان مازندران را از آن خود کرد. اکثر اهالی رامسر و تنکابن، با گویش گیلکی (شرق گیلانی) سخن می‌گویند.

به گزارش رُوار، چندی پیش، یکی از مسئولان (دبیر ستاد راهبردی) ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان رامسر، از تشکیل ستادی جهت پیگیری حقوقی الحاق رامسر به استان گیلان و برگزاری چندین جلسه با مقامات کشوری در این خصوص، خبر داده بود که استقبال کاربران گیلانی و رامسری را از این موضوع در فضای مجازی به دنبال داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما