سرپرست استانداری گیلان گفت: با هدایت رهبری، تدبیر و تلاش های مستقر دولت و حمایت و پشتیبانی مردم ، مشکلات را پشت سر گذاشته و این دوره را نیز با سربلندی سپری می کنیم.

 دکتر ارسلان زارع، روز یکشنبه، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان افزود: اصلاح آیین‌نامه، ساختار و تجمیع کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها در راستای استفاده بهینه از ظرفیت و جایگاه قانونی و مهم شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها به عنوان رکن مهم برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که یقیناً برای توسعه استان ما نیز دارای اهمیتی ویژه است.

وی جایگاه این شورا را به مثابه مغزی متفکر و برنامه‌ریز، تصمیم‌گیر و تعیین کننده راهبردهای توسعه‌ای میان‌مدت و بلندمدت با نگاه توسعه متوازن و پایدار ارزیابی کرد و اظهار داشت: استان گیلان باتوجه به داشتن ظرفیت‌ها و شاخص های اقلیمی، جغرافیایی، انسانی و اقتصادی مختص به خود، نیازمند استمرار اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده، نیمه تمام با هدف تحقق توسعه پایدار با شتاب مطلوب است.

سرپرست استانداری گیلان به اقدامات مثبت صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید از مسیر شورای برنامه‌ریزی استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: استان گیلان در تهیه، تدوین و تصویب طرح آمایش و سند توسعه به عنوان یکی از استان های پیشرو در سطح کشور بوده و این سند توسعه ای باید رکن و مبنایی مهم برای تصمیم‌گیری اجرای طرح ها باشد.

زارع در بخش دیگری از سخنانش به لزوم انضباط اداری و اقتصادی و صرفه جویی در هزینه های جاری تأکید کرد و از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در این خصوص تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.

وی همچنین از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا با پیگیری های مستمر از سهم اعتبارات عمرانی ۸۱ درصدی سطح ملی برای تکمیل و اجرای طرح های استانی کوشا باشند.

وی تصریح کرد: در سال جاری علاوه بر اعتبارات مربوط به مصوبه های سفر رئیس جمهوری، ۸۶۶ میلیارد تومان از منابع اعتباری تملک دارایی های سرمایه ای، سه درصد نفت و گاز و سایر منابع اعتباری در شهرستان های استان هزینه می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا