فرماندار شهرستان رشت عصر امروز در نشست پیگیری روند ساماندهی پسماند سراوان در رشت از پیگیری مجدانه دستگاه‌های اجرایی برای ساماندهی دفع پسماند سراوان و ارتقای زیرساخت‌های این منطقه خبرداد.

 میرشمس مومنی‌زاده گفت: برای پایش مستمر و پیگیری مداوم این موضوع، از این پس این نشست بطور هفتگی و با حضور مدیران اجرایی مرتبط برگزار می شود.
وی به تشریح عملکرد پیمانکار مستقر در سایت سراوان برای تصفیه ی بخشی از شیرابه ی زباله ها در یکسال گذشته پرداخت و با تاکید بر جانمایی هرچه سریعتر محل اجرای طرح زباله سوز سراوان اضافه کرد: در حال حاضر بخشی از قطعات این زباله سوز وارد کشور شده و تلاش می شود با حمایت جدی از سرمایه گذار این بخش، زمینه ی اجرای سریعتر زباله سوز را برای دفع بهداشتی پسماندها فراهم کنیم.
فرماندار همچنین با اشاره به بازدید دو هفته پیش معاون امور عمرانی استاندار از سایت سراوان و تاکید بر تقویت برق، تامین آب شرب و ترمیم و بهسازی راه روستایی منطقه ی سراوان افزود: در حال حاضر ضعف برق این منطقه مرتفع شده و طرح تامین آب شرب آن نیز در حال اجراست.
وی با بیان اینکه طرح آسفالت ۴ کیلومتر از معابر روستایی سراوان نیز به پیمانکار معرفی شده تصریح کرد: مجموعه ی مسائل بهداشتی مردم منطقه از سوی پزشکان و کارشناسان بهداشت پایش می شود.
در حال حاضر روزانه ۶۴۰ تن در مرکز استان جمع آوری می شود که کارخانه ی کود آلی لاکان رشت فقط ۱۴۰ تن آن را به کود عالی تبدیل می کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما