دبیرکل مجمع مهندسین گیلان، درخصوص تعیین استاندار جدید گیلان گفت: گزینه‌های بومی (دکتر قاسم رمضان‌پور و کیوان محمدی) وگزینه غیر بومی (دکتر ارسلان زارع) شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان که با مطالعات میدانی و با اجماع کلیه اعضای شورای هماهنگی انتخاب و به وزارت کشور معرفی شده‌اند، واجد توانمندیهای لازم برای مدیریت استان هستند.

 مهندس مازیار صیادی، دبیرکل مجمع مهندسین گیلان، در گفت‌وگویی پیرامون گزینه‌های سه‌گانه پیشنهادی اصلاح‌طلبان برای تصدی استاندار گیلان اظهار کرد: بهترین گزینه‌ها برای تصدی استانداری به دولت ووزارت کشور معرفی شده است وهریک از گزینه‌های پیشنهاد  شده، از قابلیت‌های لازم، اعم از اشراف وآگاهی کافی و وافی از زیرساخت‌ها، آشنایی با فرهنگ وخرده فرهنگ‌ها و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی و سیاسی گیلان، برخوردارند.

 وی افزود: در آینده نزدیک، انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم و امیدوارم وزارت کشور نسبت به گزینه‌های معرفی شده به صورت اثباتی اقدام نماید. هر یک از این گزینه‌ها می‌تواند با تعامل و هماهنگی، عامل انسجام و وحدت با تمام گروه‌ها و تشکلهای سیاسی و NGO‌‌ها  باشند و با هم‌افزایی، بار دیگر خاطره رتبه سوم کشور درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را در انتخابات پیش رو تجدید کنند.

 عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان تاکید کرد: تجربه تلخ استاندار غیر همسو با جریانات سیاسی، برای سالهای مدیدی آسیب جدی به بالندگی و توسعه اقتصادی و سیاسی استان گیلان وارد ساخته است و امیدوارم بار دیگر این قصور تکرار نشود.

وی ادامه داد: موقعیت استراتژیک گیلان از حیث همجواری ساحلی با کشورهای حوزه دریای خزر و برخورداری از سه بندر منحصر به فرد انزلی، کاسپین و آستارا و حدود ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و توسعه فعالیت‌های دریا محور و نقش سازمان منطقه آزاد انزلی و نیز تولید حدود ۴۰ درصد از برنج کشور و حدود ۶۰ درصد از چای کشور در گیلان، این استان را از لحاظ کیفیت و کمیت سرمایه‌گذاری و نقش منحصربه فرد آن دراقتصاد کشور بی‌بدیل ساخته است.

دبیرکل مجمع مهندسین گیلان در پایان اظهار امیدواری کرد که در صورت انتخاب هر یک از گزینه‌های معرفی شده شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان به سمت استانداری، گیلان به رونق اقتصادی و توسعه همه جانبه دست یابد.