معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت اهتمام دارد آزادراه‌ها را در جهت مسیرهای پرترافیک و گلوگاه‌ها، هرچه سریع‌تر تکمیل کند، گفت: در همین راستا، تا پایان امسال افزون بر ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

 دکتر محمدباقر نوبخت روز جمعه در حاشیه بازدید از ۸ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار که با همراهی دکتر زارع سرپرست استانداری گیلان صورت گرفت، در جمع خبرنگاران افزود: آزادراه رشت – قزوین، مسیری پر تردد است و در ایام تعطیلات که هموطنان به این استان سفر می کنند، بدلیل تکمیل نبودن این قطعه با مشکلات ترافیکی روبرو می شوند.
وی ادامه داد: خبرها حاکی از این بود که در خرداد ماه امسال در ایام تعطیلات، بیش از ۳۵ کیلومتر ترافیک در این مسیر ایجاد شد که به منظور ایجاد رفاه برای هموطنانی که از این مسیر عبور می کنند، دولت خود را موظف می داند باقیمانده آزادراه را که بسیار پر صعوبت است، هرچه سریعتر تکمیل کند.
دکتر نوبخت با یادآوری تکمیل و احداث افزون بر سه کیلومتر از ۱۱ کیلومتر باقیمانده با ۲ تونل تصریح کرد: باتوجه به صعوبت احداث این مسیر دولت مصمم است هر چه سریع تر و تا سال آینده این هشت کیلومتر آزادراه را که به آن سوی رودخانه منقل می شود و به طور عمده پل و تونل است، تکمیل و در اختیار هموطنان قرار دهد.
وی اظهار کرد: اعتبار تکمیل این مسیر حدود ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به سالجاری است و ۲۰۰ میلیارد تومان برای سال آینده و دو شرکت خوشنام کشورمان که سابقه خوبی در امور زیربنایی دارند، انجام این کار را برعهده گرفته اند.
رییس سازمان برنامه و بودجه در خاتمه سخنانش به برنامه ریزی های انجام شده و پیشرفت کارها بویژه در بخش تکمیل آزادراه های واقع در مسیرهای پرترافیک و گلوگاه‌ها اشاره و اضافه کرد: طبق ارزیابی ها، آزادراه تهران – شمال طی ماه های آینده تکمیل می شود و در بخش های دیگر کشور نیز کارهای زیربنایی در حوزه راه های مواصلاتی در حال انجام است تا پس از اتمام، به مردم تقدیم کنیم.
همچنین حفاری تونل قطعه ۴ باقیمانده آزادراه رشت – قزوین با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع آغاز شد.
در پایان این بازدید در نشستی با حضور معاون رئیس جمهوری، سرپرست استانداری گیلان، مسئولان استانی و شهرستانی و پیمانکاران اجرای این پروژه در فرمانداری شهرستان رودبار مسائل مختلف در جهت تسریع اجرای عملیات اجرایی بررسی و دستورهای لازم صادر شد.

قدردانی سرپرست استانداری گیلان از همکاری مردم رودبار با مجریان پروژه باقیمانده آزادراه رشت-قزوین

سرپرست استانداری گیلان با قدردانی از همکاری مردم شهرستان رودبار با مسئولان و مجریان پروژه احداث باقیمانده آزادراه رشت – قزوین، خواستار تسریع در اجرای این طرح عمرانی ملی و اتمام آن در موعد مقرر شد.
دکتر ارسلان زارع عصر امروز در نشست بررسی پروژه احداث باقیمانده آزادراه رشت – قزوین که با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، دکتر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری شهرستان رودبار برگزار شد، با اشاره به اینکه مجریان و پیمانکاران احداث این پروژه فعالانه مشغول عملیات اجرایی هستند، افزود: با همکاری خوب مردم، انتظار می‌رود مسئولان محلی و مردم در رفع کمبودها و موانع احتمالی با مجریان این پروژه بیش از پیش اهتمام داشته باشند تا در زمانبندی مقرر شاهد بهره‌برداری این پروژه ملی که در توسعه شهرستان و استان نیز بسیار موثر است، باشیم.
وی با بیان اینکه در جهت تحقق درخواست های توافق شده و تعهدات وزارت راه و شهرسازی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرماندار شهرستان به صورت مستمر و جدی پیگیری خواهند کرد، اظهار داشت: انتظار دارم در سفر و بازدید بعدی از پروژه آزادراه رشت به قزوین ان شاالله پیشرفت فیزیکی قابل توجهی مشاهده شود.
وی در خاتمه از حضور و سفر دو روزه دکتر نوبخت به استان به عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان و حضور در جلسه ستاد استان و نشست با فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی و صنعتگران و بازدید از  واحدهای تولیدی و پروژه های عمرانی، تشکر و قدردانی کردند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان