رستم‌زاد در جلسه شورای اداری این شهرستان که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از کارمندان برتر این شهرستان و با حضور امام جمعه محترم آستارا برگزار شد، با تأکید بر اینکه پس از ۴۰ سال، نظام و انقلاب اسلامی به سن بلوغ و بالندگی رسیده است، تصریح کرد: امروز کشور در خیلی از زمینه‌ها و حوزه‌ها به رشد و پیشرفت قابل توجه و چشمگیری رسیده و در تولید علم و دانش جزو کشورهای پیشتاز در دنیاست و نمونه آن هم افتخاریست که همین چند روز اخیر دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در حوزه هوافضا در دنیا به مقام اول دست یافتند؛ آنهم علی‌رغم تحریمهایی که صورت گرفته است.
وی افزود: امسال و در هفته دولت تعداد ۵۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال در شهرستان آستارا افتتاح می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا خواستار تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های اجرایی این شهرستان شد و بیان کرد: اگر ارباب‌رجوع به فرمانداری مراجعه می‌کند این نشان می‌دهد که کارمند آن اداره نتوانسته مراجعه کننده خود را به نحواحسن توجیه کند.

وی خواستار صرفه‌جویی حداکثری در هزینه‌های جاری اعم‌از مصرف آب، برق، گاز و سوخت خودروهای اداری شد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی این موضوعات را با جدیت پیگیری کنند.

رستم‌زاد با بیان اینکه بالغ‌ بر ۲۴ مدیرکل استانی به شهرستان آستارا سفر کرده‌اند، عنوان کرد: سفر مدیران‌ کل استانی مصوبات خوبی برای شهرستان در بر داشته است و اگر مدیران شهرستانی نتوانند مصوبات مدیران‌ کل را پیگیری و اجرا کنند یعنی آنکه توانایی مدیریت بر مجموعه تحت‌ پوشش خود را ندارد.

وی بیان کرد: ساماندهی دکه‌های مقابل پایانه مرزی و لایروبی تالاب استیل نیازمند تعامل مسئولان است و دستگاه‌ها در جذب سرمایه‌گذار برای اجرا و پیشبرد طرح‌های گردشگری و آب و فاضلاب همکاری کنند.

فرماندار آستارا ادامه داد: رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات مردم باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی باشد و مدیران، عملکرد خود را از طریق رسانه‌ها به گوش مردم برسانند.

رستم زاد گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، برای نشان دادن اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران ضروری است.

وی به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: تحریم ظریف تحریم منطق و گفتگو است.

رستم‌زاد اضافه کرد: امروز سفر دکتر ظریف به کشورهای اروپایی و نشست با سران آن کشورها، نشان از منطق‌گرا بودن و اهل گفتگو و دیپلماسی بودن کشورمان است و نتیجه این سفرها نیز انزوا و بی‌اعتمادی به ایالات متحده در سطح بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم مشکلات موجود، کارها و اقدامات خوبی در سطح کشور در حال انجام است و ما شاهد پویایی و پیشرفت هستیم، افزود: مسئولان باید خدماتی که نظام و دولت در کشور انجام می‌دهند را برای مردم بازگو و تبیین کنند و رسانه‌ها و مطبوعات نیز می‌بایست اخبار خدمات نظام و دولت را به مردم برسانند.

نماینده دولت در بندر آستارا از مسئولان و کارمندان ادارات خواست انضباط اداری و وجدان کاری را در دستگاه های مربوطه‌شان رعایت کنند.

رستم زاد با توجه با آغاز بازگشایی مدارس در ماه آینده بر استفاده از کالای ایرانی در راستای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرده و خواستار صرفه جویی آب، برق و حامل‌های انرژی در ادارات و نهادهای دولتی شد.

امام جمعه بندر آستارا نیز با بیان اینکه وظیفه ماست در هرجایگاهی که هستیم برای خدمت به کشور و مردم اقدام کنیم، افزود: خدمت به مردم را برای خود افتخار بدانید چراکه خدمت به مردم نزد پروردگار متعال اجر و پاداشی والا دارد.

وی تصریح کرد: با مردم با هر روحیه و سلیقه‌ای که هستند به خوبی رفتار کنید و در راستای حل مشکلات آنان از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

حجت الاسلام حافظ‌نیا در ادامه از مسئولان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی خواست در کارهایشان احکام نورانی اسلام و قانون را فصل الخطاب قرار دهند.

امام جمعه بندر آستارا بر تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر و اجرای مصوبات این شورا در ادارات تاکید کرد.

گفتنی است، در پایان این آیین از مدیران نمونه و تعدادی از کارمندان نمونه ادارات با اهدای لوح و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

  • منبع خبر : اختصاصی رُوار