نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به بهره مندی تمام آحاد جامعه از نور شهدا، شهیدان والامقام را بزرگ ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی دانست.

 آیت‌الله رسول فلاحتی روز چهارشنبه در یادواره سرداران و یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا و گرامیداشت ۳۳ شهید یگان‌های ویژه گیلان با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد خاطره شهیدان اظهار کرد: درباره شهید و شهادت هر قدر گفته شود، کتابی است که پایان ندارد.
وی ادامه داد: شهادت دریایی است که کرانه آن دیده نمی شود و ساحل بی انتهای آن با خدای متعال است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه شهدا جانفشانی کردند تا کشور از آسیب ها محفوظ بماند، تصریح کرد: بهترین و جامع ترین تعبیر درباره شهادت این است که شهید با عمل به تکلیف به خدا پیوست.
آیت الله فلاحتی عمق دین و انتهای کار را عمل به تکلیف دانست و بیان کرد: زمانی که خدای متعال انسان را آفرید برای او تکالیفی مشخص کرد و وظیفه داریم به تکلیف الهی خود عمل کنیم.
وی با بیان اینکه ابتدا و انتهای زندگی که خدای متعال از انسان می خواهد انجام رسالت بندگی است، خاطرنشان کرد: آنچه در دین اهمیت دارد، عمل به تکلیف است.
نماینده ولی فقیه در گیلان بزرگ ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی را شهدا عنوان کرد و یادآور شد: شهدا رهبران انقلاب اسلامی هستند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به بهره مندی تمام آحاد جامعه از نور شهدا اظهار کرد: آنچه مهم بوده، این است که شهیدان برای ادای تکلیف رفتند و اگر تمام دنیای اسلام به آن عمل می کردند امروز دیگر شاهد سلطه قدرت های ظالم و فاسد بر جوامع اسلامی نبودیم.

در این مراسم، سردار حبیب الله جان نثاری با بیان اینکه  دشمنان انقلاب اسلامی با تمام ظرفیت قصد دارند به انقلاب ضربه بزنند اظهار کرد: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایجاد جبهه مقتدر و منسجم مقاومت است که اجازه هیچگونه تعدی و دخالت  را به ابرقدرت های جهان نخواهد داد.
وی یکی از راهبردهای دشمن را تهاجم فرهنگی عنوان کرد و گفت: امروز دشمن درصدد است دین و فرهنگ عاشورایی را در بین خانواده های کمرنگ کند بنابراین تکلیف همه افراد به ویژه زنان جامعه در پاسداری از دین و اسلام بسیار سنگین است.
سرهنگ رضا باباپور فرمانده یگان ویژه گیلان نیز  برگزاری یادواره ها را میثاقی با آرمان های شهدا  دانست و گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا  توشه راه برای ادامه مسیر پاسداری از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
در ادامه این مراسم فرزند شهید حسن پاینده شهید نظم و امنیت گیلان دلنوشته به یاد شهدا و پدر شهیدش قرائت کرد.
در پایان از خانواده ۳۳ شهید یگان ویژه گیلان قدردانی شد

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا