حسن رستم‌زاد در جمع هیأت اعزامی معاونت درمان وزارت بهداشت به این شهرستان و با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: شهرستان مرزی بندر آستارا پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و بایستی توجه ویژه‌ای به این شهرستان شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با بیان اینکه آستارا رتبه اول در حوزه ورود گردشگران خارجی را در کشور دارد خاطرنشان کرد: یکی از معضلات اساسی و مهم این شهرستان کمبود امکانات در حوزه درمان است.

رستم‌زاد با بیان اینکه امکانات موجود بیمارستان آستارا جوابگوی ورود ۶ میلیون گردشگر داخلی و خارجی در این شهرستان نیست گفت: متاسفانه هر روز بیشترین تماس با موضوع کمبود امکانات درمانی از سوی مردم داریم که در شأن این شهرستان نیست.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس: غیر از پزشکان وکلا و مهندسان هم باید کارتخوان نصب کنند

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس: نحوه تخصیص منابع هدفمندی یارانه‌ها در حوزه بهداشت و درمان مبهم است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: مطب‌های پزشکی در سراسر کشور از مهرماه به کارتخوان تجهیز می‌شود

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم حوزه درمان این شهرستان، بخش اورژانس بیمارستان آستارا است بر لزوم اعزام پزشکان اورژانس به این شهرستان شد.

فرماندار آستارا با بیان اینکه نبود دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی باعث سردرگمی و اعزام بیماران به شهرستان‌های مجاور شده است افزود: در صورت وجود دستگاه‌های سی تی اسکن و ام آر آی، قطعاً رضایتمندی مردم عزیز این شهرستان فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان آستارا از کمبود نیروی متخصص رنج می‌برد افزود: امروز متاسفانه تنها بیمارستان این شهرستان از کمبود پزشکان در حوزه درمان رنج می‌برد که عدم رضایت مردم را به دنبال داشته است.

وی با تاکید بر ارسال سریع دستگاههای سی تی اسکن و ام آر آی به این بیمارستان تصریح کرد: فاصله شهرستان آستارا با مرکز استان بالغ بر دویست کیلومتر است که متاسفانه در هنگام اعزام بیماران برخی از شهروندان ما فوت کرده اند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: از مسئولان عالی وزارت بهداشت و درمان تقاضا داریم تا در راستای رضایتمندی مردم ولایتمدار آستارا در اسرع وقت مشکلات حوزه درمان این شهرستان را رفع کنند
در پایان دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات تنها بیمارستان شهرستان آستارا نیز گفت: مهم‌ترین مشکل این بیمارستان اعزام بیماران و نبود دستگاه سی تی اسکن است که به‌زودی این مشکل را رفع می‌کنیم.

جان بابایی با بیان اینکه دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان آستارا خریداری شده است خاطرنشان کرد: در کمتر از دو ماه این دستگاه جهت نصب در بیمارستان آستارا به این شهرستان ارسال می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات بخش اورژانس بیمارستان این شهرستان نیز گفت: با توجه به اینکه این شهرستان میزبان گردشگران داخلی و خارجی است قطعاً جهت تکمیل کادر درمان اورژانس اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات موجود در بخش نوزادان بیمارستان آستارا اظهار داشت: در این راستا تجهیزات لازم برای تکمیل و راه اندازی این بخش به بیمارستان آستارا ارسال می‌شود.

  • منبع خبر : اختصاصی رُوار