زمزمه‌هایی از تمایل مهندس جمشید رسایی، از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب گیلان و دبیر تشکیلات گیلان انجمن اسلامی مهندسان ایران، برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت در محافل شنیده می‌شود.

 با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، ترکیب نامزدهای شرکت کننده در این انتخابات تا حدودی مشخص شده است. برخلاف جریان اصولگرایی که تقریبا از ۴ سال پیش نامزدهای اصلی و بعضا تکراری خود را مشخص کرده و با طیب خاطر و بدون دغدغه رد صلاحیت، در حال اقناع مخاطبین و به اصطلاح سازماندهی آرای خود است، در جبهه اصلاح‌طلبان هنوز و در فاصله ۲ ماه مانده به زمان ثبت نام انتخابات، به طور جدی خبری از نامزدی افراد شاخص نیست.

با این وجود، در چند روز اخیر زمزمه‌هایی از نامزدی یکی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب، یعنی مهندس جمشید رسایی در محافل شنیده می‌شود.

رسایی که تجربه و سابقه بیش از دو دهه مدیریت اجرایی را در کارنامه خود اندوخته است، دارای مدرک کارشناسی عمران و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی است.

وی که سال گذشته کاندیدای پیشنهادی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان برای تصدی شهرداری رشت بود، با عدم همراهی برخی از اعضای شورا، از تصدی این مسئولیت باز ماند.

رسایی در سوابق اجرایی خود علاوه بر دو دوره ریاست جهاد دانشگاهی گیلان (تیر ۱۳۷۱ تا مهر ۱۳۷۴ و آبان ۱۳۹۲ تا دی ۱۳۹۶)، سرپرستی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه گیلان (از دی ۱۳۷۲ تا مرداد ۱۳۷۵) را دارد.

ریاست گروه مطالعات و هماهنگی امور ایمنی و بازسازی استانداری گیلان (مهر ۱۳۷۵ تا خرداد ۱۳۷۸) و ریاست سازمان مسکن و شهرسازی استان گیلان (خرداد ۱۳۷۸ تا آبان ۱۳۸۰) و ریاست سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین (آذر ۱۳۸۰ تا مهر ۱۳۸۱) نیز از دیگر مسئولیتهای رسایی بوده، اما شاید مهمترین مسئولیت اجرایی رسایی انجام امور پروژه آزادراه قزوین – رشت از مهر ۱۳۸۱ تا اردیبهشت ۱۳۹۰ بوده که موفق شده یکی از آرزوهای گیلانیان را برآورده نماید.

مجری پروژه آزادراه دریا (فاز مطالعات آستارا تا گرگان) از اردیبهشت ۱۳۹۰ تا خرداد ۱۳۹۲ و سرپرستی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی از آبان ۹۲ تا دی ۹۶ هم از دیگر مسئولیتهای رسایی بوده است.
همچنین گفتنی است که این مدیر اصلاح‌طلب، سابقه ۵ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌های دفاع مقدس طی سالهای ۶۴ ، ۶۵ و ۶۷ را دارد.

اگرچه شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان از هفته گذشته رسما کار خود را آغاز کرده است، اما باید تا اواسط بهمن ماه منتظر ماند و دید که آیا این چهره اجرایی موفق اصلاح‌طلبان می‌تواند راهی به لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان (لیست امید) پیدا کند یا خیر؟

  • منبع خبر : اختصاصی رُوار