بخشدار مرکزی بندر انزلی گفت: امیدواریم با تلاش مسوولین شاهد مهاجرت معکوس جوانان از شهر به روستا باشیم تا بتوانیم گامهای ارزنده در راستای توسعه در سراسر استان داشته باشیم.

 اسماعیل قاسمی بخشدار مرکزی بندر انزلی در همایش روز روستا و عشایر که هرساله ۱۵مهرماه برگزار می‌شود در جمع مسوولین شهرستانی، ضمن ارج نهادن به زحمات و تلاش بی وقفه روستاییان گفت: امروز ۴۰سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی میگذرد و شاهد رشد و توسعه روستاهای کشور هستیم.

بخشدار انزلی خاطر نشان کرد: ۷۵درصد از روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردارند و قرار است تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۵درصد مابقی هم از این نعمت برخوردار خواهند شد.

وی در خصوص واگذاری اینترنت به روستاها گفت: صد درصد روستاها به شبکه اینترنت وصل هستند و امروز پروژه های بسیاری در سطح کشور به بهره برداری می رسد که شامل ۷۱پروژه ابرسانی، ۵۴پروژه اسفالت ،۳۹۲پروژه خدمات کشاورزی ، ۱۰۴پروژه بهداشت و درمان، ۷۴پروژه گاز رسانی جزء پروژه هایی است که با گرامیداشت روز روستا افتتاح خواهد شد.

قاسمی با اشاره به توسعه روستا افزود: مدت زمانی که در خدمت مردم شریف انزلی بودم بازدیدهای زیادی از روستاهای انزلی داشتم و با استفاده از نظر کارشناسان روستاها برنامه‌هایی برای توسعه و اقتصاد پایدار و اشتغال جوانان به عمل آوردیم تا از مهاجرت بی‌رویه جوانان به شهرها که آمار نگران کننده‌ای است جلوگیری کنیم و امیدواریم با تلاش مسوولین شاهد مهاجرت معکوس جوانان از شهر به روستا باشیم تا بتوانیم گامهای ارزنده در راستای توسعه در سراسر استان داشته باشیم.

به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش بی‌وقفه روستاییان و عشایر،  ۱۵مهرماه در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز روستا و عشایر نامگذاری شده است.