فرماندار آستارا در جلسه مشترک شهرداران ۱۶ شهر یزد و آستارا با اشاره به ویژگی‌های مشترک فرهنگی بین آستارا و یزد گفت: آستارا و یزد شباهت‌های بسیاری در حوزه فرهنگ دارند و وجوه بارز فرهنگی می‌تواند با پیوند خواهرخواندگی میان این دو شهر قدیمی و فرهنگی افزایش مناسبات را شامل شود.

 رستم‌زاد یزد و آستارا را دو شهر قدیمی و فرهنگی ذکر کرد که در رشد و بالندگی مرکز و شمال ایران موثر بوده اند و آستارا رو دروازه مبادلات فرهنگی ایران و تمدن مدرن با جهان خارج ذکر کرد و یزد را نیز مهد فرهنگ و زادگاه شخصیتهای بزرگ و برجسته‌ای در طول تاریخ دانستند

حسن رستم‌زاد با اشاره به نقش شهرداری در عمران و آبادی شهر گفت: امروز بحث های مختلف مدیریت شهری و نقش حق به شهر و توسعه بی رویه بافت‌های شهری تراکم و ساختمان سازی بدون در نظر گرفتن مناسبات فرهنگی نیاز این گونه جلسات را بیش از پیش نمایان می‌کند.

نماینده عالی دولت در آستارا بافت دو استان گیلان و یزد را در یک اقلیم کاملاً متفاوت دانست و تصریح کرد: همین نکته و تفاوت می‌تواند یک نقطه قوت در تبادل افکار باشد و آستارا امروز در بحث پسماند باید تلاش کند تا یک شهر بدون زباله باشد.

رستم‌زاد با اشاره به ارتقای درجه شهرداری آستارا گفت: ارتقای درجه شهرداری آستارا از ۷ به ۸ نشان از تلاش و کوشش های شبانه روزی مجموعه شهرداری این شهر را دارد و از نگاه وزیر محترم کشور و استانداری گیلان و معاونین وزیر از جمله مهندس جمالی‌نژاد و دکتر سامانی در این قضیه تشکر ویژه دارم.

فرماندار آستارا این شهرستان را دروازه طلایی کشور دانست و بیان کرد: آستارا یک اهرم مهم در توسعه و پیشرفت کشور بوده و این نقطه مهم اهمیت خود را همواره نشان داده است، چشم ها را نمی توان به روی اهمیت و نقش کلیدی آستارا بست.
فرماندار آستارا با اشاره به حضور ۶ میلیون گردشگر داخلی و یک ملیون مسافر خارجی در سال در این شهرستان گفت باید از این ظرفیت و فرصت جذب بالای توریست در زیباسازی هرچه بیشتر شهر بهره و استفاده ببریم.

  • منبع خبر : رُوار