دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: با ثبت نام ۳۷ نفر در سومین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شمار کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ۹۹ نفر رسید.

 مجید هاشم‌پور سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به ثبت نام داوطلبان در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸  اظهار داشت:  طی روز اول و دوم ۶۲ داوطلب نمایندگی مجلس در استان  ثبت نام کرده بودند و  تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز ۳۷ داوطلب ثبت نام کردند.

هاشم‌پور گفت: از تعدادثبت نام کنندگان در سومین روز ، ۳۴ داوطلب مرد و سه نفر زن بوده اند.

وی با یاداوری اینکه فرایند ثبت نام تا شانزدهم آذر ماه جاری ادامه دارد،تصریح کرد: البته در صورت تشخیص وزیر کشور فرایند ثبت نام تا ۲۴ ساعت قابل تمدید است.

 ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مراکز حوزه های انتخابیه در محل فرمانداری ها از ساعت هشت تا ۱۸ انجام می شود و این فرآیند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه می یابد.

دبیر ستاد انتخابات گیلان  به داوطلبان توصیه کرد  برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه ، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه ، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

 حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود

ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا شانزدهم آذر ماه جاری ادامه دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا