رییس پلیس راهور گیلان از جریمه رانندگان ۱۶۰ دستگاه خودرو و توقیف ۳۰ دستگاه خودرو طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرهای استان به دلیل عدم رعایت مقررات خبر داد.

سرهنگ امیر طالبی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا  اظهار داشت: با اجرای این طرح ؛  طی ۲۴ ساعت گذشته، رانندگان ۱۶۰ دستگاه خودرو بدلیل ترددهای غیر ضروری در شهرهای استان جریمه شدند.

 وی تعداد ترددهای درون شهری استان را طی روز گذشته ، دو هزار و ۸۷۶ تردد عنوان و اضافه کرد: به علت رعایت نکردن طرح فاصله گذاری اجتماعی؛  ۳۰ دستگاه خودرو نیز توقیف و به پارکینگ های پلیس هدایت شدند .

سرهنگ طالبی  در ادامه همچنین از ممنوعیت تردد با پلاک های استانی در شهرهای غیر محل سکونت افراد خبر داد و  افزود : رانندگانی که این موضوع را رعایت نکنند،  علاوه بر جریمه نیم میلیون تومانی ، به مدت یکماه نیز خودروی شان توقیف می شود.

رییس پلیس راهور گیلان خاطر نشان کرد: تمامی قوانین سخت گیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و قطع زنجیره آن و حفظ سلامتی مردم اعمال می شود و در صورتی که افرادی قصد تمکین از قوانین نداشته و با بی احتیاطی ؛ خود و دیگران را به خطر بیندازند ، با قاطعیت، قانون درمورد آنها اعمال خواهد شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی از بامداد جمعه گذشته در گیلان اجرایی شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا