حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد قلی‌زاده طی حکمی از سوی یادگار امام به ریاست پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی منصوب شد.

 در پی بازنشستگی آیت‌الله شیخ عباسعلی روحانی، رییس پیشین پژوهشکده، امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد قلی‌زاده به ریاست پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه رسمی روسای سابق و فعلی پژوهشکده پس از دوران قرنطینه مربوط به ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

پژوهشکده امام‌ خمینی(س) و انقلاب‌ اسلامی، وابسته‌ به‌ موسسه‌ تنظیم‌ و نشر آثار امام‌ خمینی(س) با هدف‌ پژوهش‌ در جوانب‌ مختلف‌ حیات‌ و اندیشه‌ امام‌ و معرفی‌ دیدگاه‌های‌ ایشان‌ و انقلاب‌ اسلامی ایران‌ در مجامع‌ علمی‌ داخل‌ و خارج‌ از کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنین‌ تربیت‌ محقق‌ در این‌ زمینه‌ از سال‌ ۱۳۷۵، آغاز به‌ کار کرده است.

گفتنی است حجت الاسلام احمد قلی‌زاده، ۴۴ ساله و متولد رشت، دارای مدرک دکترای رشته فلسفه از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران و داماد مرحوم آیت‌الله احسانبخش است.

وی که به زبانهای عربی و انگلیسی مسلط است، پیشتر مسئولیت امور فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده فقید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت را بر عهده داشت. عضو جمعیت نشر فرهنگ گیلان، معاون و عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب، عضو هیأت مؤسس مؤسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت، مدیر مسئول نشریه علمی هفت اقلیم، عضو شورای سیاست گذاری مرکز دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و ریاست سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی از سایر فعالیت‌ها و مسئولیتهای دکتر قلی‌زاده در کارنامه کاری وی به شمار می‌آیند.

  • منبع خبر : جماران