استاندار گیلان در دیدار با رئیس بنیاد نخبگان کشور، با اشاره به ادامه رویکرد حمایت جدی از نخبگان، جوانان مستعد و کسب و کارهای نوپا در استان، خواستار تخصیص اعتبار برای افتتاح بخشی از ارکان مهم نوآوری گیلان شد.

 دکتر ارسلان زارع در دیدار با دکتر سورنا ستاری با اشاره به حمایت و اعتلای زیست بوم نوآوری و فناوری اظهار داشت: جوانان و نخبگان، سرمایه های مهم پیشرفت و توسعه کشور و استان هستند و بر این مبنا ، از آنان و نیز شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت می کنیم.

وی خواستار تخصیص و تأمین اعتبار برای افتتاح بخشی از ارکان مهم نوآوری استان ازجمله صندوق پژوهش و فنآوری غیردولتی گیلان، کارخانه فنآوری و نوآوری استان، توسعه فضای کار اشتراکی استان به نام ایستگاه نوآوری و نیز فضای استقرار استارت آپ ها شد.

استاندار گیلان حرکت در مسیر ایران هوشمند را از الزامات خواند و تصریح کرد: تحولات بزرگی با استفاده از بستر فضای مجازی در حوزه های اقتصادی، محیط زیست، رشد اقتصادی و ارتباطات اجتماعی و سیاسی ایجاد شده و حمایت از فعالان حوزه فضای جدید کسب و کارهای نوپا ، گامی عملی برای ایجاد اشتغال است که آن را دنبال می کنیم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان