فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه قرارگاه بازوی اجرایی دولت و در کنار این قوه است، گفت: گیلان در کنار ظرفیت ها و مزیت های بسیاربا چالش های متعددی هم مواجه است در این راستا در هر بخشی که قادر باشیم، آماده همکاری و همراهی هستیم.

 سردار سعید محمد روز چهارشنبه در دیدار با ارسلان زارع استاندار گیلان با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری با شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت افزود: از جمله این چالش ها مسائل ناشی از بارش های نابهنگام باران، آلودگی‌های زیست محیطی، پسماند و آبرسانی به روستاهاست.

وی عنوان کرد: قرارگاه در راستای توسعه‌ شهری در هر بخشی که نماینده عالی دولت در استان نیاز ببیند، آماده همکاری است.

وی به مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در اجرای پروژه راه آهن رشت – آستارا اشاره و خاطرنشان کرد: درخصوص سد پلرود نیز اهتمام جدی داریم تا با تسریع عملیات اجرایی، شاهد بهره‌برداری در پایان امسال باشیم.

سردار محمد همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ارتقاء خط انتقال گاز ۴۲ اینچ رشت – چلوند توسط قرارگاه در راستای توسعه‌ تخت های بیمارستانی استان نیز بر مبنای تفاهم منعقده با وزارت بهداشت در سال های گذشته اعلام آمادگی کرد.

پروژه راه آهن رشت-انزلی-آستارا مورد توجه جدی رئیس جمهوری است

  استاندار گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)  در گیلان با روحیه جهادی درحال اجراست گفت : شتاب بخشی در اجرای پروژه ها، رضایتمندی مردم را به دنبال دارد.

وی افزود : از جمله این پروژه ها که دارای اهمیت برای استان  و مورد توجه جدی رئیس جمهوری است اجرای خط آهن رشت-انزلی-آستارا می باشد که به لحاظ اثرگذاری در ارتقاء مبادلات تجاری، کوتاه کردن مسیر و کاهش هزینه‌های کریدور شمال-جنوب حائز اهمیت است.

 وی با اشاره به پیگیری مستمر رئیس جمهوری از روند پیشرفت پروژه راه آهن رشت-انزلی-آستارا و تاکید بر اتمام بخش اعظمی از آن تا پایان دولت دوازدهم گفت : برای تسریع در عملیات اجرایی مانعی وجود ندارد و انتظار می‌رود قرارگاه ماشین آلات موردنیاز را تقویت کند.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین تکمیل سد پلرود را گامی مهم در تامین آب کشاورزی و آشامیدنی مردم رودسر و دیگر شهرهای شرق استان عنوان و خاطرنشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه به تازگی از این پروژه بازدید کرده و قول مساعد تزریق منابع اعتباری داده و امیدواریم سریعتر شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی و خادمان‌ شان علیرغم تشدید تحریم‌های غیرقانونی دنیای استکبار، با وفاق، همدلی و انسجام پایبند به آرمان های انقلاب هستند، گفت: مردم گیلان نیز علاوه بر پیشینه غنی فرهنگی همواره پرنشاط و امیدوار بوده و هستند که امیدواریم زمینه رضایتمندی آنان را فراهم آوریم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا