عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مشورتی رییس دولت اصلاحات گفت: قرار نیست شورای عالی سیاست‌گزاری منحل شود یا نهادی جایگزین آن شود و اکنون بحث بر سر نسبت افراد حقیقی و حقوقی در شورای عالی است.

به گزارش روار به نقل از اعتماد آنلاین، اولین جلسه دور جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان، روز دوشنبه هفته گذشته برگزار شد و این در حالی است که در هفته‌های پیش‌تر، افرادی از جمله حسین کمالی گفته بودند پارلمان اصلاحات قرار است جایگزین شورای عالی سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان شود. علی‌محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، پیش از این درگفت‌وگویی، صحبت‌های حسین کمالی را تایید کرد، اما عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی سید محمد خاتمی این موضوع را رد می‌کند.

ناصری درحالی این موضوع را رد می‌کند که در ابتدای اولین جلسه دور جدید شورای عالی سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان به اعضای این شورا توصیه کرد که اصلاح‌طلبان باید به سمت تشکیل نهاد ملی اصلاحات بروند.

ناصری در این زمینه گفت: مرجع تصمیم‌گیری در جریان اصلاحات، شورای عالی سیاست‌گزاری است، اما بعضی از احزابی که بعد از انتخابات سال ۹۶ بحث پارلمان اصلاحات را مطرح کرده بودند کماکان پیگیر این بحث هستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر تصمیم‌گیری شود که پارلمان اصلاحات هم تشکیل شود، این پارلمان به عنوان مرجع ناظر بر شورای سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان خواهد بود. بنابراین هیچ کس این موضوع را مطرح نکرده که پارلمان اصلاحات جایگزین شورای عالی خواهد شد.

او افزود: احزاب مردم‌سالاری، اراده ملت و مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی پیگیر تشکیل پارلمان اصلاحات هستند که عمدتاً در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بحث پارلمان اصلاحات را از بعد از انتخابات سال ۹۶ دنبال می‌کنند.

عبدالله ناصری در پایان گفت: قرار نیست شورای عالی سیاست‌گزاری منحل شود یا نهادی جایگزین آن شود.

  • نویسنده : خبرنگار 4
  • منبع خبر : اعتماد آنلاین