آیین نکوداشت امیر ارسلان فلاح حجت انصاری، نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در اولین دوره مجلس شورای اسلامی با عنوان معلم فرهنگ و اخلاق در شهر لاهیجان برگزار شد.

 در این مراسم که عصر پنجشنبه در شهر لاهیجان برگزار شد، علی صالح آبادی دبیرکل کانون زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب گفت: باید از آقای انصاری به عنوان معلم فرهنگ و اخلاق یاد کنیم .
وی با اشاره به سلامت نفس و پاکدامنی انصاری او را فردی فضیلت محور دانست و خاطرنشان کرد: اهداف و آرمان انقلابیونی نظیر انصاری این بود که اسلام و اخلاق در جامعه و رفتارها حاکم شود و در جامعه قله های رفیع ثروت در برابر دره های فقر وجود نداشته باشد.
در این مراسم همچنین امین ناصری نماینده دور اول آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران نیز به ویژگی های اخلاقی انصاری پرداخت و گفت: او در زندگی و دوران مسئولیت و نمایندگی همچنان در شالیزار مانند یک کارگر با دست کار می کرد و رفتار و کردار درونی و بیرونی وی یکی بود و از نظر اسلامی به صدق رسیده بود.
وی اظهارداشت:در فرهنگ اسلامی و کشورهای توسعه یافته یکرنگی و کار و تلاش توام با هم از ویژگی های انسان های مدرن و پیشرفته است که انصاری از چنین خصایصی برخوردار بود.
رضا صالح نماینده مردم آستانه اشرفیه در دور ششم مجلس شورای اسلامی و یکی از بانیان این مراسم درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یکی از ویژگی های ملت های فرهنگی و توسعه یافته این است که بتوانند انسان های تاثیرگذار در تاریخ و فرهنگ خود را قدر بشناسند و از آنان تقدیر کنند.
وی از نقش امثال جلال آل احمد به عنوان نمونه یاد کرد و افزودو: آل احمد در یک دوره ای در تاریخ و ادبیات ایران نقش داشته و بر روشنفکران کشور تاثیرگذار بوده و نباید به اعتبار اینکه انتقاداتی بر او وارد است تاثیر و نقش این شخصیت ها در فرهنگ و تاریخ ایران نادیده گرفته شود.
وی یادآورشد: امیرانصاری نه تنها در لاهیجان بلکه در شرق گیلان نقش مشهور و محسوسی داشته و هم انقلابی و هم انسان شریف و متدینی بود و بسیار شرافتمندانه و درست زندگی کرده است.
ارسلان فلاح حجت انصاری معروف به امیرانصاری در ۱۲شهریور سال ۱۳۱۲ در یکی از روستاهای آستانه اشرفیه متولد شد. وی فارغ التحصیل رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران در قبل از پیروزی انقلاب بود و در سال ۱۳۵۵به دلیل فعالیت های سیاسی علیه رژیم شاه دستگیر و به مدت ۱۶ماه زندانی شد.
او به عنوان یکی از پیشگامان مبارزه و انقلاب علیه رژیم شاه در شرق گیلان شناخته شده و در پرورش استعدادها و نیروهای مذهبی و انقلابی در شهرستان لاهیجان نقش بسزایی داشته است.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ماموریت تشکیل و تاسیس تشکیلات اولیه سپاه پاسداران در شهرهای رشت ، لاهیجان ، آستانه اشرفیه و صومعه سرا برعهده او گذاشته شد.
وی در انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و به عنوان نماینده مردم لاهیجان به مجلس راه یافت.
حرفه اصلی انصاری معلمی در اکثر دبیرستان های سیاهکل و لاهیجان به عنوان دبیر شاخص عربی و ادبیات و همچنین مدرس فلسفه ، منطق و روانشناسی بود.

به گزارش روار، مهندس علی صوفی، وزیر تعاون دولت اصلاحات، محمد حسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی، محسن باقری چناری و حسین نقاشی، اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، عبدالرضا ابراهیمی، دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان، سهیلا مدارایی، دبیرکل حزب مشارکتهای مردمی گیلان، اسحاق راستی، دبیر مجمع نیروهای خط امام(ره) استان گیلان، نعمت‌الله اکبری، عضو شورای مرکزی حزب پیشرو اصلاحات گیلان، رضا صادقی و محمد سعیدزاده، نایب رییس و دبیر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، پرویز شکوری، معاون ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گیلان، رضا صالح جلالی، نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس ششم، رضا پرستش، محمد اخوان لنگرودی، رحمان رحمان‌پور، حمید حدیثی و علی‌نقی جعفری، از فعالان سیاسی منطقه، لاهیجان و لنگرود، آریا جهانگیری، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری لاهیحان، نورالله اکبری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لاهیجان و … از جمله چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی حاضر در آیین نکوداشت امیر ارسلان فلاح حجت انصاری بودند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا