نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان طی دو روز گذشته، تأکید کرد که برنامه های در نظر گرفته شده برای توسعه و آبادانی گیلان که در این سفر مطرح شد، عملیاتی شود.

 آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت اظهار داشت: امیدواریم که وعده ها، برنامه ها و اعتباراتی که از این سفر برای گیلان در نظر گرفته شده، اختصاص یابد و ما نیز وظیفه داشتیم تا مشکلات این استان به خصوص مشکلات رشت را به گوش اعضای دولت برسانیم.
وی با انتقاد از کمبود بیمارستان در رشت یادآور شد: متاسفانه رشت از لحاظ داشتن بیمارستان رتبه آخر را در کشور دارد و این در حالیست که اکثر مردم توانایی ندارند که در بیمارستان های خصوصی بیماران خود را بستری کنند و امیدواریم که با تاسیس و راه اندازی بیمارستان در رشت، این مشکل حل شود.
وی همچنین به مشکل پسماند رشت نیز اشاره کرد و گفت: مسئله پسماند یک فاجعه برای ما محسوب می شود و امیدواریم که این مشکل نیز با توجه به درایت مسئولان به زودی مرتفع شود .
نماینده ولی فقیه در استان گیلان به افتتاح راه آهن رشت – قزوین نیز اشاره و اظهار کرد: راه آهن رشت خوشبختانه افتتاح شد و قرار است که این راه آهن تا بندرانزلی و آستارا نیز امتداد یابد که امیدواریم این پروژه نیز به زودی انجام شود چون از لحاظ ورود سرمایه به گیلان و کشور تاثیر بسزایی دارد.
آیت الله فلاحتی همچنین گفت: انتصاب بجای سید ابراهیم رئیسی را به سمت رئیس قوه قضاییه تبریک می گوییم؛ او سال ها دارای تجارب گرانبهایی در دستگاه قضا می باشد.
وی افزود: امیدواریم که رخداد جدیدی در این دستگاه روی دهد و با آمدن رئیسی تحولی در این قوه ایجاد شود چون تسلط خوبی دارد و از طرف دیگر امیدواریم که دستگاه قضایی به آن خاستگاه مردمی برسد چون انتظارات مردم از این دستگاه بسیار زیاد است.
وی بیان کرد: متاسفانه تعدادی از افراد دور زدن را بلدند و گاهی اوقات بعضی از پرونده های مردم سالیان متمادی به طول می انجامد؛ بر این اساس قضات ما نیز فارغ از روابط سیاسی باید مستقل باشند و قانونی عمل کنند و تلاش وافری داشته باشند تا این دستگاه بسیار مهم به آن جایگاهی که مردم انتظار دارند ، برسد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا