سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان تا اواسط هفته جاری صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد جنوبی در ارتفاعات است.

 مازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار در منطقه است که بر این اساس وزش باد جنوبی و روند افزایش دما تا اواخر هفته پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: شایان ذکر است سرعت وزش باد طی سه شنبه غروب و شب و چهارشنبه در بعضی نقاط از شدت بیشتری برخوردار است و طی این مدت با فراهم شدن رطوبت کافی وقوع پدیده مه در صبح ها و شب ها دور از انتظار نیست.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، وزش باد جنوبی (به ویژه ارتفاعات و دامنه ها) ، عصر و شب افزایش ابر ، طی شب پاره ای نقاط مه عنوان و برای فردا (دوشنبه) نیز آسمان استان را قسمتی ابری تا ابری ، وزش باد جنوبی (به ویژه ارتفاعات و دامنه ها) ، به تدریج کاهش ابر پاره ای نقاط مه پیش بینی کرد.
وی گفت: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۱۶ درجه مربوط به لاهیجان و کمینه دمای استان برای فردا با دو درجه مربوط به جیرنده بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای امروز رشت را ۱۸ درجه و کمینه دمای فردای مرکز گیلان را نیز شش درجه ذکرکرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا