فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به فعالیت ۱۰ هزار مأمور این نیروی در ایام نوروز در استان، گفت: با هرگونه مزاحمت برای مردم و اخلال در امنیت عمومی برخورد قاطع می شود.

 سردار محمدرضا اسحاقی ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ارتقای امنیت اجتماعی شهروندان و مسافران مهمترین هدف پلیس در طرح نوروزی است، اظهار کرد: نیروی انتظامی گیلان برای تأمین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز ۹۸ نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد.

سردار اسحاقی با اشاره به برخی از برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان گیلان در زمینه ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی در نوروز، افزود: در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز تشدید فعالیت‌ها و تقویت گشت‌های محسوس و نامحسوس، کنترل اوضاع، جمع‌آوری معتادان و شناسایی افراد هنجارشکن در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه همه ساله در چهارشنبه آخر سال شاهد حوادث جبران ناپذیری هستیم، گفت: افزایش اطلاع رسانی سبب کاهش وقوع حوادث جبران ناپذیر با استفاده از مواد محترقه خطر زا شده و توصیه شده مراسم چهارشنبه آخر سال به صورت محله محور و با حضور خانواده‌ها برگزار شود.

کشف و ضبط ۶۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در گیلان

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه ایجاد مزاحمت برای مردم و اخلال در نظم عمومی خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال است، بیان کرد: در این رابطه هماهنگی‌هایی با مجموعه قضائی انجام شده و برابر مقررات با افراد متخلف برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی گیلان ادامه داد: طی سه ماهه گذشته بیش از ۶۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در استان کشف و ضبط و ۸۹ نفر هم در این رابطه دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به اتخاذ تهمیدات لازم برای برقراری امنیت در جاده‌ها و معابر در ایام نوروز، افزود: در همین رابطه بیش از ۱۰ هزار نفر از ماموران نیروی انتظامی استان در آماده باش هستند.

سردار اسحاقی به وقوع جرائم در استان طی ۱۱ ماهه نخست امسال نیز اشاره و بیان کرد: در حوزه کشفیات ۷۳ درصد رشد وجود داشته و همچنین ۱۵ باند حرفه‌ای کلاهبرداری در استان شناسایی و متلاشی و ۵۲۹ متخلف در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر