معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: جامعه‌ای توسعه یافته و پویا است که از بستر مدرسه و دانشگاه گذر می‌کند.

 ارسلان زارع در نشست با احزاب، تشکل‌ها و اصناف در دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: مسیر توسعه هر جامعه ای از بستر مدرسه و دانشگاه می‌گذرد.
وی با بیان اینکه برای بارور ساختن منابع هر جامعه، آموزش و پرورش و آموزش عالی نقش بی‌بدیل دارد، افزود: مهمترین رکن و اساسی‌ترین محور توسعه هر جامعه، منابع و سرمایه انسانی آن جامعه و کشور است.
زارع از جامعه دانشگاهی خواستار لزوم تلاش مضاعف برای توسعه کشور شد و اظهار داشت: باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در منشور گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه علم، پژوهش و فناوری با برنامه‌‌ریزی و تلاش هدفمند حرکتی شتابان داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان تصریح کرد: انتظارم از دانشگاهیان فرهیخته و به ویژه دانشجویان این است که با پویایی و نشاط بیشتر در عرصه‌ حقوق شهروندی و فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی زمینه ارتقاء این شاخص‌ها را فراهم آورند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد، دانشگاه گیلان و مراکز آموزش عالی استان با تقویت شبکه‌های دانشگاه و جامعه در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه نسل چهارم از پیشتازان مراکز آموزش عالی کشور باشند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان