سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق، صحنه ای دیگر از پیروزی انقلاب و محصول رشادت های شهداست.

سردار رمضان شریف عصر چهارشنبه در مراسم یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید شهرستان صومعه سرا با بیان این مطلب اظهار داشت: نگاه دوراندیشانه امام خمینی در موضوعات لبنان و فلسطین و بعد از ایشان نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب به منطقه و دیدار اخیر رئیس جمهوری سوریه با معظم له، نشانه پیروزی ایران اسلامی است.
وی افزود: بخش زیادی از آکادمی های نظامی دنیا پس از انجام تحقیقات و مطالعات میدانی، سه مولفه را رمز پیروزی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی برشمرده اند که منبع اصلی تحقیقات آنها ، از وصیت نامه و زندگی نامه شهدا استخراج شده است .
وی مولفه های مهم فرهنگی حاکم بر جامعه اسلامی ایران را استحکام خانواده ایرانی بر مبنای آموزه های اهل بیت، رابطه عمیق امت با امام جامعه بویژه در نسل جوان و همچنین فرهنگ دینی جامعه خواند و افزود: امروز برخی فکر می کنند فرهنگ دینی – اسلامی و فرهنگ ملی ما باید جدا باشد حال آنکه این دو عنصر آنچنان با هم عجین شده اند که غیر قابل تفکیک هستند.
سردار رمضان شریف با بیان اینکه امروز دشمن با تمام ابزار خود می خواهد خانواده های ایرانی و فرهنگ حاکم در آنها را به چالش بکشد، اضافه کرد: نوک اصلی حمله رسانه های دشمنان ایجاد شکاف بین ملت و رهبری است و تمام هزینه ها را در عرصه های مختلف علیه ایران اسلامی انجام می دهند.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر لزوم ادامه راه شهدا طبق سفارشات رهبری تأکید و اضافه کرد: به برکت خون شهدا ، از گردنه های پر پیچ و خم عبور کرده ایم و نسل های جدید نیز راه شهدا را ادامه می دهند.
وی به فضاسازی های روانی و رسانه ای دشمنان برای ایجاد رعب در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: با تدبیر و مدیریت جهادی مشکلات را پشت سر می گذاریم.
پیش از ظهر امروز نیز اولین همایش تجلیل از خبرنگاران (گزارشگران) گیلانی دفاع مقدس با سخنرانی سردار رمضان شریف در رشت برگزار شد.

گفتنی است، رییس جمهوری دوشنبه گذشته در یک سفر رسمی سه روزه، وارد بغداد شد و طی دو روز اقامت در پایتخت عراق، با مقامات این کشور، شخصیت ها و نخبگان این کشور دیدار و گفتگو کرد. همچنین مقامات دو کشور طی مذاکرات فشرده در حوزه های مختلف پنج سند و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
ایران و عراق روز گذشته (سه شنبه) با صدور بیانیه ای مشترک؛ ضمن ترسیم چارچوب همکاری های آینده از توافق نهایی از جمله بر سر رایگان شدن روادید برای شهروندان دو کشور، ایجاد شهرک های صنعتی مشترک در استان های مرزی و نیز لایروبی اروندرود (شط العرب) خبر دادند.
حجت الاسلام روحانی همچنین عصر دیروز ( سه شنبه ) وارد کربلا شد و ضمن زیارت حرمین شرفین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع)، در نشستی صمیمی با سران قبایل و عشایر بزرگ استان های کربلا، بابل و فرات میانه گفت وگو کرد.
رییس جمهوری صبح امروز ( چهارشنبه) وارد نجف اشرف و ابتدا به زیارت حرم‌ مطهر و نورانی امام علی (ع) مشرف شد و سپس به دیدار آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی عراق رفت و با وی گفتگو کرد. روحانی سپس به طور جداگانه با آیات عظام محمد اسحاق الفیاض، بشیر النجفی و محمد سعید الحکیم سه تن از مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.
بازدید از بیت قدیمی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و دیدار با حجت الاسلام سید علی اکبر محتشمی پور نماینده موسسه نشر آثار امام خمینی (ره) و سید علی خمینی یادگار امام از دیگر برنامه های امروز رئیس جمهوری در نجف اشرف بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا