نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: بنده در مورد گذشته آقای سعیدی‌کیا از همه دستگاه‌های مربوطه سوال کردم؛ که عدم صلاحیت ایشان برای شهر مذهبی آستانه‌اشرفیه را با توجه به موضوعاتی که در مورد ایشان گفته شده، رد کردند و ایشان مشکلی برای فرماندار شدن ندارند.

 دکتر محمدحسین قربانی، با اشاره به خبر تغییر فرماندار آستانه اشرفیه اظهارکرد: انتصاب فریبرزسعیدی کیا بخشدار فعلی رشت، یا هر شخص دیگری، جزء سیاست های دولت و از اختیارات وزارت کشور و استاندار است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جوانگرایی و سیاست‌های دولت در این زمینه، اشاره کرد و افزود: با توجه به گزارش‌های مثبتی که به بنده درمورد توانمندی و پیگیری‌های سعیدی‌کیا، در بخشداری رشت رسیده است که حاوی نکته منفی نیست، معتقدم، دولت باید کارخود را انجام دهد.

قربانی با بیان اینکه آدم واقع بینی هستم و به چپ و راست گرایش ندارم و ولایت‌مدارم و موضع‌گیری و عملکردم مشخص است، تصریح کرد: بنده در مورد گذشته آقای سعیدی‌کیا از همه دستگاه‌های مربوطه سوال کردم؛ که عدم صلاحیت ایشان برای شهر مذهبی آستانه‌اشرفیه را با توجه به موضوعاتی که در مورد ایشان گفته شده، رد کردند و ایشان مشکلی برای فرماندار شدن ندارند.

وی با اشاره به جایگاه شهرستان آستانه اشرفیه افزود: بنده معتقد هستم که آستانه اشرفیه، جایگاه مذهبی ویژه ای دارد و علی‌رغم اینکه درطول این سه چهار سال، برخی دوستان شعار دادند که آستانه، آرام بود که دقیقا یکی از نقاط ضعف ماست و ما نباید همه مشکلاتمان را درقالب آرامش سرپوش بگذاریم و درست است که از لحاظ شاخص‌های توسعه، تقریبا رتبه برتر استان را داریم، ولی به هر حال دستگاه‌های اجرایی باید میدان‌دار کارها باشند.

نماینده آستانه اشرفیه با اعلام اینکه همه کارها به دوش نماینده نیست گفت: در این دو دوره که مسئولیت نمایندگی را داشتم، حاصلِ نوع ارتباط بنده با دولت و کشاندن مسئولان، مدیران و وزرا به شهرستان آستانه، ترسیم فضای عمران و آبادانی برای مردم بود و برای مثال درهمین سفرِ اخیر دولت، چهار مصوبه دولت مختص آستانه اشرفیه و درحوزه‌های عمرانی بوده‌است.

قربانی عنوان کرد: این کارها را باید کسی که بتواند هماهنگی درون مجموعه به عنوان نماینده دولت در آستانه‌اشرفیه ایجاد کند و به اجرا دربیاورد، بنابراین باید بسیار فعال باشد و بنده به نیروی جوانی بسیار بها می‌دهم.

وی با تاکید بر اینکه ما کار می‌خواهیم و مدیر سیاسی نمی‌خواهیم، افزود: مدیر هلال احمر، مدیرکار و رفاه اجتماعی و مدیر آب و فاضلاب شهرستان و بخشدار بندرکیاشهر، درعین جوان بودن، مدیران برتر استان هستند.

نماینده آستانه اشرفیه گفت: این‌گونه نیست که کسی که با ما نیست، الزاما برماست. دولت فردی را همسو با خود قرار می‌دهد که حامی تفکرات دولت است. ما نیز گزینه داشتیم، اما دولت گفت چون همسو نیست، نمی‌توانیم استفاده بکنیم.

قربانی با بیان اینکه دولت می‌گوید، من از کسی استفاده می‌کنم که با نگاه سیاسی من هماهنگ باشد، تاکید کرد: البته ما نمی‌گوییم این مطلوب است، بلکه متاسفانه این نگاه سیاسی درکشور باب شده است و گذشتگان نیز این کار را کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه بنده تا به امروز، هیچ کاری را به نیت انتخابات نکردم و هیچ مدیری را به خاطر مدیریتِ انتخابات حمایت نکردم، افزود: نگاه من درعرصه خدمت‌گزاری، وظیفه ذاتی نمایندگی و خدمت به حوزه انتخابیه و نمایندگی ملت ایران و نظارت بر همه امور کشور است و هیچ کارم انتخاباتی، تبلیغاتی و سیاسی نبوده و نیست و تفکرم قرار گرفتن در مسیر مقام معظم رهبری است.

  • منبع خبر : رویداد گیلان