کمال‌الدین پیرموذن، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی از استان اردبیل، در یادداشتی که به بهانه اقدام اخیر دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشته، مقابله با اقدامات غیرحقوقی و خصمانه آمریکا را کمترین حق ایران قلمداد کرده است.

کاخ سفید در اقدامی خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در لیست به اصطلاح تروریستی دولت آمریکا قرار داد.

این اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در آستانه روز پاسدار، مورد محکومیت عموم ایرانیان و آزادگان جهان قرار گرفت.

سپاه پاسداران در پیروزی انقلاب اسلامی و در پاسداری از انقلاب و اهداف آن و منافع ملک و ملت، عاملی موثر و رکن رکین بوده و هست.

سپاه پاسداران در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، پی‌ریزی و تشکیل شد و در آن دوران صرفاً نیروی شهری به حساب می‌آمد که با توجه به شرایط خاص در جامعه و پراکندگی قوای انتظامی، ماموریت حفظ نظم و امنیت عمومی را عهده‌دار شده بود. در آن روزها عده پیوستگان به سپاه اندک بود؛ لیکن در حال حاضر تشکیلاتی منسجم و بزرگ و مقتدر از برادران سپاهی در زمین و هوا و دریا در کران تا کران میهن اسلامی حضوری فعال و پرثمر دارند و در نهایت امروز در مقابل اقدام خصمانه ترامپ، همه ملت رشید ایران عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان لحظه‌های آغازین تکوین و تکامل خویش حضور خواهران و برادران را توأم با حفظ ارزش‌های انقلابی و اسلامی شاهد بوده است.

سپاه پاسداران مقتدرانه توانسته است نقش تعیین کننده و سرنوشت‌سازی را در دفع حمله‌های ایادی استکبار جهانی به جمهوری اسلامی ایران و جمع کردن طومار زندگی گروه‌های تروریستی آمریکا‌پرور، ایفا کند و بدان‌جهت خار چشم دشمنان ایران اسلامی است. تحریم سپاه پاسداران، تحریم یکایک هموطنان نازنین ایران زمین است.

سپاه پاسداران نورچشم ایرانیان بوده و امروز به برکت غضب دولت قلدر آمریکایی، نزد مردم محبوب‌تر شده است.

برجستگی سپاه، در همراهی سلحشوری نظامی با خلوص معنوی برگرفته از حماسه حسینی و ولایت پذیری عباسی بوده و رمز موفقیت سرنوشت‌ساز آن نیز ناشی از همین ویژگی‌ها و خصایص ارزنده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این پشتوانه عظیم الهی و مکتبی، به اضافه نیروی انسانی مخلص، فداکار، آگاه، معتقد و متعهد به مبانی اسلام، مکتب ولایت با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه، تخصص و بینش حسینی، امروز با مجهز شدن به جنگ افزارهای پیشرفته به صورت مجموعه‌ای است چون «بنیان مرصوص» که انقلاب و نظام اسلامی را مانند دژی نفوذناپذیر در برگرفته است و از هر خطر و توطئه‌ای مصونیت می‌بخشد.

کارنامه سپاه از بدو تشکیل با وجود مشکلات فراوان، در پیشگاه افکار عمومی، در کردستان، جنگ تحمیلی، مقابله با گروهک‌ها و تروریست‌ها، سازندگی ایران زمین و … بس درخشان بوده و دولت قلدر آمریکا نمی‌تواند جای شاکی و متشاکی را عوض کند.

سپاه با چنین بنیه معنوی و مادی، چشم‌اندازی بس روشن پیش رو دارد که عبارت از حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور و نیز تلاش و زمینه‌سازی برای حکومت بزرگ منجی بشریت می‌باشد و آمریکا هم به قول امام راحل هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

ملت مسلمان ایران، تصمیم خویش را برای داشتن کشوری مستقل و آزاد در بهمن ۵۷ به جهانیان اعلام کرده است و مصمم است تا با همه کشورهای جهان بر اساس منافع متقابل رابطه حسنه داشته باشد و در برابر دولت‌هایی همچون دولت قلدر آمریکا با خوی جهانخواری و برتری‌طلبی و قیم‌مآبی، که برخلاف حقوق و موازین بین‌المللی، منافع ایران را نادیده می‌گیرد و غیرمنطقی در اقدامی خصمانه سپاه پاسداران ایران زمین را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده، ایستادگی و مقابله کرده و ارتش آمریکا را در فهرست تروریست‌ها قرار می‌دهد و این سیاست، تغییرناپذیر است.


انتشار و بازنشر یادداشت‌ها در پایگاه خبری رُوار به منزله تایید نظر نگارنده نیست؛ این اقدام به منظور اطلاع‌رسانی و با هدف آشنایی مخاطبان این رسانه با دیدگاه‌ها و نظرات مختلف انجام می‌شود.

  • نویسنده : کمال‌الدین پیرموذن