خبرگزاری اصولگرای فارس، با انتشار خبری اختصاصی از نشست شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، مدعی افزایش قیمت، دونرخی شدن بنزین و بازگشت کارت سوخت از یک ماه آینده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه‌بندی خواهد شد.

پیگیری خبرنگار این خبرگزاری مشخص کرد قیمت بنزین سهمیه‌بندی افزایش چندانی نخواهد یافت و میزان این افزایش احتمالا کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود. در عین حال قیمت دوم بنزین نیز فاصله زیادی با قیمت اول نخواهد داشت.

این تصمیم در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا اتخاذ شده است.

براساس این گزارش، موافقان، دلیل این تصمیم را رشد کم‌سابقه مصرف بنزین در ماه‌های اخیر می‌دانند. چنانکه در صورت ادامه رشد بی رویه مصرف بنزین ایران که اکنون از واردات این فرآورده نفتی بی‌نیاز شده است، مجبور خواهد شد دوباره به واردات این فرآورده روی بیاورد.

در ماه‌های گذشته روند بازیابی کارت‌های سوخت برای ورود به فرآیند سهمیه‌بندی آغاز شده است.

سهمیه‌بندی بنزین در طول اولین دوره اجرای این طرح در مدت ۸ سال ۷۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی در منابع کشور در پی داشت.

به گزارش رُوار، شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، از سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، علی لاریجانی، رییس قوه مقننه و حسن روحانی، رییس قوه مجریه و دیگر مقاماتی از سه قوه تشکیل شده و وظیفه ایجاد هماهنگی‌های لازم برای اتخاذ تصمیمات کلان اقتصادی در کشور را عهده‌دار است. این شورا در خردادماه ۱۳۹۷ و در پی آغاز جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان، به پیشنهاد مقام معظم رهبری ایجاد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس